Aktualności
Organic Panic

Pardon To Tu
Pl. Grzybowski 12/16
00-104 Warszawa

tel. +48 504035449

www.pardontotu.pl

www.facebook.com/pardontotu





Pardon, To Tu!

Magdalena Dudek



Niezwykle ciekawy program prezentuje jeszcze w drugiej połowie stycznia warszawski klub Pardon, To Tu. Wystąpią: Jacke Kita solo, Oleś Brothers & Theo Jörgensmann, Ray Dickaty Solo & Pokusa, Organic Panic, Normal Bias, A-Kineton, Henrik Walsdorff / Adam Melbye / Kasper Tom.


JACEK KITA SOLO
Środa 16.01.2013, godz. 20:30

Wstęp: 10 pln

Pierwszy solowy koncert w Pardon, To Tu pianisty, kompozytora, aranżera Jacka Kity. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność kompozycja (klasa Krzysztofa Pendereckiego). Laureat wielu konkursów i festiwali (m.in. Festiwal Pianistów Jazzowych, Jazz nad Odrą, FAMA). Współtwórca tria Levity z którym w 2009 roku wydał debiutancką płytę (wyd. LadoABC). Kierownik muzyczny i aranżer wielu koncertów m.in. „Odloty” i „Reinkarnacje” wg. Ciechowskiego, prezentowanych m.in. na Festiwalu Gwiazd, Studenckim Festiwalu Piosenki, a także transmitowanych przez telewizję. Autor muzyki do spektakli muzycznych i teatralnych („Nigdy nie otwierać okna” do tekstów Rafała Wojaczka, „Najzwyklejszy Cud”).


OLEŚ BROTHERS & THEO JÖRGENSMANN
Poniedziałek 21.01.2013, godz. 20:30

Wstęp: 20 pln / 15 pln

Transgression Tour / 10-lecie muzycznej współpracy! Muzyka grupy to mieszanka jazzowej dynamiki, brzmień rodem z muzyki współczesnej, energii muzyki etnicznej, autorskich kompozycji w oryginalnym wirtuozowskim wykonaniu.

Theo Jörgensmann - low G clarinet |D|
Marcin Oleś - kontrabas |PL|
Bartłomiej „Brat” Oleś - perkusja |PL|

Theo Jörgensmann urodzony w 1948 roku, niemiecki klarnecista, uznawany za najwybitniejszego instrumentalistę europejskiego free jazzu, jeden z twórców współczesnego brzmienia jazzoweg oklarnetu, zaliczanego obok Erika Dolphy’ego i Jimmy’ego Giuffre do najbardziej znaczących klarnecistów w historii jazzu w Europie.

Marcin Oleś kontrabasista i Bartłomiej Brat Oleś perkusista, od ponad dziesięciu lat tworzą autorska muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Sa twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn „JazzZeitung”. Na liscie ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murraya, Roba Browna, Chrisa Speeda, Erika Friedlandera, Matthew Shippa, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego i wielu innych. Odnajdują wciąż nowe sposoby na przełamanie stereotypów, udowadniając, że kontrabas i perkusja wystarczą, by stworzyć muzykę kompletną, pełna energii i niespotykanych brzmień. Bracia Oleś nazywani są największym skarbem polskiego jazzu XXI wieku... „Dziennik”, 18.01.2008.


RAY DICKATY SOLO & POKUSA (KRYSZK/BRYNDAL/OLTER)
Wtorek 22.01.2013, godz. 20:30

Wstęp: 15 / 10 pln

Ray Dickaty  saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie „Anutha Zone”. Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu

Dickaty’ego wspomoże zespół Pokusa w składzie: Natan Kryszk, Tymon Bryndal, Teodor Olter . To już drugi raz kiedy zespół Pokusa zagra na deskach sceny Pardon, To Tu. Zadebiutowali w trakcie ostatniej, VII edycji festiwalu „Niewinni Czarodzieje” podczas wieczoru Jam Session/instalacja Projekt „A”.


ORGANIC PANIC (STRYCHARSKI/DICKATY/GÓRCZYŃSKI/ZEMLER)
Niedziela 27.01.2013, godz. 20:30

Wstęp: 15 pln
Zapraszamy na muzyczny, niezwykły elektroakustyczny kwartet Organic Panic, który tworzą: Dominik Strycharski - elektronika live, Michał Górczyński - klarnet, Ray Dickaty - saksofon, Hubert Zemler - perkusja. Idea tego zespołu to komponowanie na żywo niezwykłego spektaklu dźwiękowego w dwóch wymiarach – akustycznym oraz elektroakustyczno/elektronicznym. Instrumenty są na żywo wzmacniane, przetwarzane, manipulowane i zapętlane. Freeimprov zyskuje tu zupełnie inny wymiar. Muzyka powstająca na oczach widza jest wielowymiarowa i wymyka się jasnym kategoriom. Wykracza poza jazzowy czy współczesny język pozostając równocześnie pełną komunikacją muzyków na scenie.

Dominik Strycharski to kompozytor, flecista, wokalista i improwizator. Stworzył muzykę do filmów, niezliczonej ilości spektakli teatralnych - w tym także spektakli teatrów tańca! Działa zarówno solo (jako Doministry), jak i w projektach: własnym Pulsarus, oraz Kostas New Progrram czy Max Klezemer Band.Współpracuje m.in. z teatrem, Bretoncaffe, Wojciechem Klemmem, Michałem Zadarą, Janem Peszkiem, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwicińskim, Jerzym Mazzollem, Adamem Pierończykiem, Melba Kolektyw, Frantzem Hautzingerem, Rafałem Dziemidokiem, Kazuchisa Uhichashi i wieloma, wieloma innymi.

Michał Górczyński – absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne oraz utworów dla teatrów dramatycznych i lalkowych. Występował jako solista z takimi zespołami jak Kwartet Śląski, Orkiestra „Aukso” czy holenderski de Ereprijs. Uczestniczył w Międzynarodowych kursach Muzyki współczesnej w Darmstadt, gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat muzyki, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 roku współtworzy zespół Kwartludium specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Człownek sekstetu Marcina Maseckiego, Cukunftu prowadzonego przez Raphaela Rogińskiego, współzałożyciel kwartetu klarnetowego Mikołaja Trzaski - Ircha. Od 2008 roku pracuje nad poszerzeniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego inspirując się beatboxem i współpracuje z jednym z najlepszych polskich beatboxerów – Patrykiem „Tik Takiem” Matelą.

Ray Dickatysaksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie „Anutha Zone”. Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał dwa albumy. Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu.

Hubert Zemler
– warszawski perkusista o akademickim wykształceniu, doskonale czujący się w świecie muzyki improwizowanej. Jego wielokierunkowe zainteresowania muzyczne pozwalają mu zarówno na występy na perkusji solo jaki i kooperację z artystami z bardzo wielu kręgów muzycznych.Współpracuje miedzy innymi z Piotrem Kurkiem w projekcie „Piętnastka”, Duetem Sza/Za i współtworzy trio Horny Trees. Ponad to koncertuje i nagrywa z zespołami Babadag, Frozen Bird, Neurasja, incarnations, Natu, The Saintbox.


NORMAL BIAS (PATRYK ZAKROCKI / RADEK DUDA)
Poniedziałek 28.01.2013, godz. 20:30

Wstęp: 10 pln

Patryk Zakrocki i Radek Duda - Muzycy doskonale znani poza granicami Warszawy i też Polski z takich muzycznych projektów jak Sza/Za, Frozen Birds czy 3D, wystąpią razem aka „Normal Bias” pod koniec stycznia w „Pardon, To Tu”. Tego Wieczoru wykonają tylko jedną kompozycję, przygotowaną specjalnie na tę okazję.Z tego powodu zdecydowali się rozszerzyć ich podstawowy zestaw instrumentów elektronicznych o ich ulubione brzmienia akustyczne.

Patryk Zakrockiimprowizator, kompozytor, artysta dźwiękowy [ur. 1974 r. w Warszawie]. Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach, syntezatorze modularnym i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i prowadzi Zakład Produkcji Dźwięku, którego najnowszą aktywnością jest Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem.

Występował z wybitnymi artystami: Fred Frith, Noel Akchote, Kazuhisa Uchihashi, Raphael Roginski, Macio Moretti, Clementine Gasser, Tetuzi Akiyama, Franz Hauzinger i wielu innych.


Opublikował 11 albumów płytowych. Jest autorem muzyki do spektakli m.in. P. Cieplaka, K. Globisza, P. Miśkiewicza, L. Mądzika, I. Gorzkowskiego i filmów m.in. M. Pieprzycy, K. Kozyry, jak również wielu filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego i animacje lalkowe Władysława Starewicza.

Autorska ścieżka dźwiękowa napisana do obrazów była do tej pory prezentowana w Stanach Zjednoczonych, Francji, Norwegii, Islandii i Urugwaju a także w Chinach i Japonii. Swoje utwory wielokanałowe Patryk Zakrocki wystawiał m.in. w galerii Zachęta, C.S.W. w Toruniu i w Warszawie.
Prowadził cykl koncertów Galimadjaz, współtworzył „Inwazje dźwięku” w Zachęcie, jest kuratorem KinoAudio przy Europejskim Kongresie Kultury 2011. Muzyka Patryka Zakrockiego była kilkakrotnie nagradzana i wyróżniana, co sprawiało mu zawsze bezwstydną przyjemność.

Radek Duda – muzyk i kompozytor wywodzący się z warszawskiej sceny undergroundowej. Realizuje muzykę do przedstawień teatralnych, radia, bajek, stron internetowych i do różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Prowadzi także działalność solową. (koncerty na pianino, elektroniczne live acty, muzyka konkretna, instalacje dźwiękowe, muzyka kameralna, elektronowa).

Używa różnorodnego instrumentarium które zależne jest od okoliczności i zapotrzebowania – fortepian i inne instrumenty klawiszowe, mbira, głos, przedmioty codziennego użytku, laptop, efekty elektroniczne, harmonijka ustna, melodyka, gitara.

Współpracował-współpracujez następującymi muzykami i artystami: Hiroko Komiya, Tobias Delius, Patryk Zakrocki, Piotr Bukowski, Daniel Pigoński, Tomasz Duda, Olga Mysłowska, Hubert Zemler, Joanna Duda, Jacek Mazurkiewicz, Michał Ścibior, Hubert Połoniewicz, Marcin Masecki, Radek Polakowski, Piotr Janiec, Mirt, Kuba Kossak, Norbert Kubacz, Weronika Lewandowska, Marcin Wierzchowski, Atsushi Takenushi, Mikołaj Długosz, Renata Piotrowska, Martyna Czerwińska, Paweł Kozłowski, Michał Sieczkowski...


A-KINETON (WOJTCZAK/PATER/UROWSKI/GORZYCKI)
Wtorek 29.01.2013, godz. 20:30

Wstęp: 20 pln / 15 pln

A-Kineton (Kamiński, Pater, Urowski, Gorzyck) i to projekt założony przez gitarzystę Kamila Patera oraz saksofonistę Aleksandra Kamińskiego. Do grupy dołączył perkusista Rafał Gorzycki oraz kontrabasista Paweł Urowski. Artyści na co dzień tworzą takie zespoły jak: Sing Sing Penelope, Contemporary Noise Sextet, Ecstasy Project, Trio Poems, Lamia Reno.


Doświadczenia oraz inspiracje kierują ich w stronę połączenia muzyki jazzowej, filmowej, eksperymentalnej... Efektem tego jest płyta „Dziki Jazz” wydana w październiku 2009 r. Płyta otrzymała nominację do nagrody „Fryderyki 2010” w kategorii Jazz - Fonograficzny debiut roku. Tym razem pozycję saksofonisty przejął Irek Wojtczak znany ze współpracy z Leszkiem Możdżerem i Tymonem Tymańskim. Na płycie gościnnie wystąpił trębacz Maurycy Wójciński.

Kamil Pater - gitara
Irek Wojtczak - saksofony, klarnet basowy, flet, głos
Paweł Urowski - kontrabas
Rafał Gorzycki - perkusja


Posłuchaj trailer:

http://soundcloud.com/a-kineton/trailer-18


HENRIK WALSDORFF / ADAM MELBYE / KASPER TOM (DE/DK)
Środa 30.01.2013, godz. 20:30

Wstęp: 20 pln / 15 pln

Ostatni styczniowy koncert w Pardon, To Tu to wyjątkowo energetyzująca dawka. Sceniczne połączenie niemiecko duńskie pokazało nam jak dobra może być muzyka spontaniczna i dynamiczna.

Henryk Waldorff - saksofon
Adam Pultz Melbye - kontrabas
Kasper Tom - perkusja

Saksofonista Henrik Walsdorff  urodził się w roku 1975 w niemieckim Braunschweig. Jest członkiem takich zespołów jak Berlin Improvisers Orchestra,Henrik Walsdorff Trio, Lax, The Most, TheReal Latinos, Soko Steidle, Sven-Åke Johanssons Ol' Man Rebop Ensemble, Ulrich Gumpert Workshop Band.

Kontrabasista Adam Pultz Melbye, urodzony w 1981 roku, obecnie mieszka w Kopenhadze i spośród wielu projektów jakie współtworzy można wymienić m.in. Jesper Zeuthen Trio, Maria Faust Group, The Mighty Mouse oraz Melbye/Berre/ Brötzmann. Jest członkiem kolektywu wydawniczego Barefoot Records.

Perkusista Kasper Tom, lider zespołu FUSK. Gra na perkusji i komponuje muzykę. O 2007 żyje w Berlinie i współtworzy tamtejszą scenę jazzową. Muzyk dyplomowany w Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania). Kasper wywodzi się z nowego pokolenia twórców, łączących wiele nurtów muzyki i przetwarzających je na swoją. Nagrywał płyty m.in. z duńskim zespołem QUARTz i polsko-duńskim zespołem Kran. Grał trasy koncertowe w Polsce, Niemczech, Danii i Nowym Jorku, występował na festiwalach Copenhagen Jazzfestival, Leverkuserner Jazztage, Jazz w Ruinach Festival w Gliwicach, New Coorperation Jazzfestival w Zamościu and Jazz nad Odrą we Wrocławiu.Tom dysponuje niesłychaną energią muzyczną i osobistym brzmieniem zarówno jako perkusista jak i kompozytor. Inni współpracownicy to również Tobias Delius, Axel Dörner, Håvard Wiik, Kasper Tranberg, Uffe Steen, Marek Kądziela, Mads la Cour.


Pardon To Tu
Pl. Grzybowski 12/16
00-104 Warszawa

tel. +48 504035449

www.pardontotu.pl

www.facebook.com/pardontotu


Magdalena Dudek





  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm