Aktualności
Miód

Pardon To Tu
Pl. Grzybowski 12/16
00-104 Warszawa

504035449
www.pardontotu.pl




Pardon To Tu w czerwcu

Magdalena Dudek



Volume z Mikołajem Trzaską, Joanna Duda-Marek Pospieszalski w warszawskim klubie Pardon To Tu.

Oto czerwcowy program koncertów w Pardon To Tu:

FOLK
27.05.2013, godz. 20:30, wstęp: 20 pln
Giridhar Udupa/Fabrice de Graef/Zimpel/Mazurkiewicz


Transkontynentalna podróż pełną wirtuozerii, zwiewnych melodii, transowych przestrzeni i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Na scenie pojawią się Giridhar Udupa (Indie), Fabrice de Graef (Francja), Jacek Mazurkiewicz i Wacław Zimpel. Koncert odbędzie się w trzech odsłonach. Giridhar Udupa oraz Fabrice de Graef zaprezentują tradycyjną muzykę południowych Indii. Następnie Jacek Mazurkiewicz i Wacław Zimpel wprowadzą słuchaczy w świat współczesnej muzyki improwizowanej. W finale muzycy połączą swe siły, by odbyć wspólną podróż przez dźwięki Świata

Giridhar Udupa - ghatam (trad. indyjski instr. perkusyjny) www.ghatamudupa.com

Fabrice de Graef - bansuri (trad. flet indyjski) www.fabricedegraef.com

Wacław Zimpel - klarnety www.waclawzimpel.com

Jacek Mazurkiewicz – kontrabas www.jacamazurkiewicz.pl

https://www.facebook.com/events/571808952851116/


JAZZ
28.05.2013, godz. 20:30, wstęp: 20 pln / 15 pln (ulgowe)
Nucleon (Papierz, Rutkowski, Głuc, Dymny)

Zespół Nucleon został utworzony w maju 2009r. przez Aleksandra Papierza(sax), Jakuba Rutkowskiego(dr) i Tomka Głuca (electronics). W 2010r. dołączył do grupy gitarzysta Michał Dymny.

Od początku główną osią muzyczną była i jest szeroko pojęta improwizacja oparta na jazzie, rocku, sonorystyce, muzyce eksperymentalnej. Muzycy operują szerokim spektrum brzmieniowym i niebanalną ekspresją wykonawczą. Nucleon w swoim dorobku posiada trzy albumy: „Commandor Koenig to the Alpha base: the Eagle is ready for take off” (2009); „Fitoplankton” (2011), oraz przygotowany do wydania „Galofalot” (2013)

http://www.nucleonmusic.pl/bio/


JAZZ
3.06.2013, godz. 20:30
wstęp: 30 pln (w dniu koncertu) / 25 pln (w przedsprzedaży)
Volume ( M. Trzaska, P.E. Nielsen, P.O. Jorgensen)


Mikołaj Trzaska wystąpi z zespołem Volume, w który w skład wchodzą urodzony w Kopenhadze czołowy basista skandynawskiej sceny improwizowanej Peter Friis Nielsen i legenda skandynawskiej muzyki improwizowanej Duńczyk perkusista Peter Ole Jorgensen!

Mikołaj Trzaska - saksofony [PL]
Peter Friis Nielsen - bas [DK]
Peter Ole Jorgensen - perkusja [DK]

Volume to dawka mocnego elektronicznego, strukturalnego free jazzu. Grupa zadebiutowała na festiwalu „Encounter“ w Kopenhadze, wiosną 2004 roku. Powstała z inicjatywy polskiego saksofonisty i klarnecisty basowego Mikołaja Trzaski. Debiutancki album “Eather”, wydany nakładem duńskiego wydawnictwa “Ninth World Music” okazał się sukcesem artystycznym roku 2007, otrzymując znakomite recenzje w kraju i zagranicą. Z czasem do tria dołączył Johannes Bauer - niemiecki puzonista. Ostatni album zespołu nagrany w kwartecie, pod tytułem „Tungt Vand”, wydany w tym samym wydawnictwie, a zarejestrowany w Bydgoskim Klubie Mózg, jest obecnie promowany podczas koncertów.

Sekcję kwartetu stanowi dwóch, znakomitych duńskich muzyków, zaliczających się do ścisłej czołówki muzyki improjazz w Europie: Peter Friis Nielsen – bas oraz Peter Ole Jorgensen – perkusja. W ciągu kilku lat swojej aktywnej działalności kwartet zagrał wiele tras koncertowych, współpracował z wieloma znanymi muzykami światowej sceny jazzowej: saksofonistą Peterem Brötzmannem, brytyjskim pianistą Pathem Thomasem, austriackim trębaczem Franzem Hautzingerem.Podczas koncertów zespół zaprezentuje program, w którym podstawę do improwizacji tworzą kompozycje wszystkich muzyków. Trio Trzaska/Friis/Jorgensen jest bardzo interesującym zjawiskiem muzycznym, prezentującym europejskiej publiczności zderzenie kilku kultur we współczesnej muzyce improwizowanej.

https://www.facebook.com/events/167733886729504/


POP/ROCK
4.06.2013, godz. 20:30, wstęp: 15 pln
Miód (Joanna Duda & Marek Pospieszalski)

Pierwszy raz na naszej scenie wystąpi pianistka Joanna Duda wraz z saksofonistą Markiem Pospieszalskim. Miód jest konsekwencją wycieczek po restauracjach, winiarniach, sklepach odzieżowych i wynikiem zabawy w berka w Tesco. Wypadkową wizyt z absurdalnymi filmikami na Youtube, przemyśleń podczas oczekiwania na Nionia i trajektorią kłótni przed Heinekenem. Basenem w ambasadzie, imprezą w pokoju hotelowym, banią w Volvo v70. Miód to pyszne śniadanie, kawka, czas na zabawę i czas na odpoczynek.

Duet złożony z Joanny Dudy i Marka Pospieszalskiego zabierze nas w swój beztroski miodowy świat, niepozbawiony jednak ciemnych zaułków. Na naszych oczach i uszach zmierzą się z zagadnieniem braku korkociągu na plaży i podziałem ostatniego croissanta z ulubionej cukierni.

Joanna Duda – piano, elec.
Marek Pospieszalski - saksofon, elec.

Joanna Duda - pianistka, kompozytorka, liderka AuAuA, członkini projektów Dudas/Młynarski, Duda/Borek, Jaa., Hotgod vs Rozum, Miód, Wojtek Mazolewski Quintet. Jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia na europejskiej scenie muzycznej. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska w 2010r. i 2012 r. Nominowana do nagrody TVP Kultura Gwarancje Kultury 2011 w kategorii “Debiut Roku” oraz Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów.

Jej różnorodne inspiracje – muzyka klasyczna, jazz, producencka scena elektroniczna i eksperymentalna – powodują dużą rozpiętość stylów, w których się porusza. Eklektyczność jej muzyki słyszalna jest zarówno w poszczególnych projektach, kompozycjach jak i w podejściu do zagadnienia nowoczesnej pianistyki. Joanna Duda bierze udział także w wielu innych projektach, m.in “Chopin na 5 fortepianów” (Sławek Jaskułke, Piotr Wyleżoł, Paweł Kaczmarczyk, Katarzyną Borek). Projekt ten artyści zaprezentowali podczas dwóch tras koncertowych w Azji, m.in. w Singapurze, Pekinie, oraz podczas Expo w Szanghaju.Spore sukcesy odnosi Wojtek Mazolewski Quintet, w którym prócz gry na fortepianie Joanna udziela się kompozytorsko. Prócz najważniejszych międzynarodowych festiwali jazzowych w Polsce (Warsaw Summer Jazz Days, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu) i licznych koncertów w kraju, zespół promował płyty “Smells Like Tape Spirit” i “Wojtek w Czechosłowacji EP” m.in. w klubach jazzowych w Berlinie, Delhi, Bangalore, Paryżu. Utwory z dwóch wymienionych albumów utrzymywały się przez ponad rok na Liście Przebojów Trójki; albumy zaś zdobyły wielkie uznanie wsród krytyki i zebrały liczne nagrody (m.in. “Mateusze” Trójki, Oskar Jazzowy).

Linki:
www.soundcloud.com/joannaduda
www.vimeo.com/joannaduda 

Marek Pospieszalski - saksofonista, klarnecista. Syn saksofonisty Mateusza Pospieszalskiego. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od najmłodszych lat zafascynowany awangardą jazzową, muzyką improwizowaną oraz nowymi brzmieniami, otwarty na wszelkie muzyczne gatunki.


https://www.facebook.com/events/159766580864195/


POP/ROCK
10.06.2013, godz. 20:30, wstęp: 15 pln
Arszyn/Olgierd Dokalski

Spotkanie tych dwóch muzyków zainicjował zeszłoroczny koncert pt. Arszyn/Duda ze znakomitym saksofonistą Tomaszem Dudą. Po tym koncercie drogi, narodziła się idea spotkania Arszyna z Olgierdem Dokalskim.

Arszyn - elec.
Olgierd Dokalski - trąbka

Krzysztof Topolski aka Arszyn – elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, perkusista. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera oraz tworzy instalacje dźwiękowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Publikował swoją muzykę w takich wytwórniach jak, Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado Abc, Plg, Konkretourist.

W roku 2009 wraz z Mariuszem Warasem stworzył instalację Fabryka w CSW „Znaki Czasu” w Toruniu, a także prezentował utwór Folk Science jako część projektu Pandemonium w AC Institute [Direct Chapel] w Nowym Yorku. Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu (2004), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007-2010), oraz Fundacji Wyszehradzkiej w Galerii Skolska 28 w Pradze (2011). Brał udział w wielu festiwalach: Unsound, Line_in : Line_out, Wien Modern ’03 , Stimul '05, Echofluxx '11, Prague, Jazz and Experimental Music from Poland, '11 i '12, London.

Grał na perkusji w zespołach: Kobiety oraz Ludzie. Współpracuje, współpracował lub występował okazjonalnie z takimi artystami, kuratorami lub grupami jak : Mariusz Waras, Laurenz Theinert, Daniel Muzyczuk, Michał Libera, Piotr Kurek Tomasz Duda, M.bunio.S, Emiter, Thomas Lehn, Andrew Sharplay, Mikołaj Trzaska, free103point9, Wojtek Mazolewski, Ania i Adam Witkowscy, Lukas Jiricka, Tomasz Ziętek, Martin Blazicek, XV Parowek, Tianna Kennedy, Damian Catera, Łukasz Ciszak, Columbus duo, Paulus, Łukasz Kos, Michał Borczuch, Mazzoll, Tomek Kopcewicz, Dagna Sadkowska, Michał Górczyński, Teatr Amareya, Dźwiękospacery.

Olgierd Dokalski – muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej. Tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer.

Prowadzi kwintet Daktari, kwartet nor cold (polsko-belgijsko-izraelski kolektyw odtwarzający we współczesnym kontekście muzycznym sefardyjskie pieśni z Bałkanów z początku XX wieku), współtworzy zespoły kIRk, Altona i Jan Czapla. Obecnie zajmuje się głównie swoim trio, z którym pracuje nad projektem translacji teorii Przestrzeni Filmowej Poza Kadrem (autorstwa Grzegorza Królikiewicza) na pole muzycznej performatyki.

https://www.facebook.com/events/173617292801397/


Pardon To Tu
Pl. Grzybowski 12/16
00-104 Warszawa

tel. +48 504035449
www.pardontotu.pl
www.facebook.com/pardontotu




  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm