Aktualności




PIOTR MIKS BENEFIS – 50 lat w rytmie rock’n’rolla

JF



26 maja o godz. 19.00 w klubie Stodoła ul. Batorego 10, odbędzie się koncert benefisowy, podczas którego Piotr Miks zdyskontuje jubileusz swojego półwiecza z rock’n’rollem. Wystąpią: Zielono-Czarni, Marek Ałaszewski i Klan, Supregrupa Stodoła 60, Piotr Miks i Dylemat oraz Wanda i Banda.

WANDA KWIETNIEWSKA (WANDA I BANDA)
Piosenkarka, kompozytorka i aranżerka, założycielka zespołu Wanda i Banda. Popularność zdobyła występując z zespołem
Lombard, z którym śpiewała na wielu  imprezach i koncertach rockowych w całym kraju. Później założyła własny zespół Wanda i Banda, z którym koncertuje do dzisiaj.

Współpracowała z największymi sławami polskiej sceny rockowej. Przeboje Wandy Kwietniewskiej to: Dworzec pełen snów, Kochaj mnie miły, Kalifornia, Hi-Fi Superstar, Nie będę Julią.

18 czerwca 2010r. wystąpiła wraz z gitarzystą Bartkiem Jańczukiem na ostatnim koncercie Kasi Sobczyk w kościele na Ursynowie, wykonując akustycznie „Nie słuchaj innych” i  „Chcę zapomnieć”

MAREK AŁASZEWSKI I KLAN
Grupa Klan w latach 1969-1971 była objawieniem na polskiej scenie rockowej.
Założona przez gitarzystę i wokalistę Marka Ałaszewskiego (ex-Bardowie i Pesymiści), szturmem wdarła się do czołówki polskich zespołów, a przeboje kompozycji Marka Ałaszewskiego „Z brzytwą na poziomki”, Nie sadźcie rajskich jabłoni”, „Automaty” przez wiele tygodni gościły na listach przebojów.

W 1970 roku Ałaszewski stworzył muzykę do widowiska „Mrowisko”, który to spektakl został zaprezentowany na VIII K.F.P.P. w Opolu, a Polskie Nagrania wydały płytę, która do dzisiaj poszukiwana jest przez fanów rocka.

Po latach przerwy Marek Ałaszewski z nowymi muzykami reaktywował nowy KLAN i nagrał płytę „Po co mi ten Raj”. Koncertuje może niezbyt często, ale swoją muzyką nadal wzbudza uznanie publiczności.

ZIELONO-CZARNI to zespół, który próbuje ocalić od zapomnienia największe przeboje lat 60. i 70. Trzon formacji stanowią wokaliści: Ewa Konarzewska (ex Alibabki), Ewa Skrzypek (Viva), Andrzej Frajndt (Partita) i Piotr Miks (Tajfuny, Chochoły) oraz gitarzyści: Tomasz Jaśkiewicz (Chochoły, Akwarele) i Piotr Bajus (Fatum).

W ciągu jedenastu lat działalności grupa koncertowała na wielu estradach Polski. W 2002 roku Zakopane – Puchar Świata w Skokach Narciarskich i Szczytno – 60. rocznica urodzin Krzysztofa Klenczona, 2006 rok 50-lecie Klubu Stodoła. Z Zielono-Czarnymi występowały Mira Kubasińska i Katarzyna Sobczyk.

SUPERGRUPA STODOŁA 60
To formacja składająca się z doświadczonych warszawskich muzyków, których można było spotkać wcześniej w wielu popularnych zespołach rockowych i jazzowych. Wielu z nich występowało nie tylko na polskich scenach, ale także na estradach całego świata. Urszula Blaszyńska, Irena Gałązka, Wiesław Szymański, Tadeusz Trzciński, Krzysztof Dłutowski, Jan Goethel, Jerzy Galiński czy Zbigniew Konopczyński mają na swoim koncie bogate kariery muzyczne i wiele nagrań płytowych.

Liderem tej grupy jest Cezary Szlązak – saksofonista, wokalista i kompozytor, znany wcześniej z Warszawskich Kurantów, Pięciu, Wiślan, Dylematu, a przede wszystkim 2 plus 1, z którym to zespołem występuje do dnia dzisiejszego.

PIOTR MIKS I DYLEMAT
Piotr Miks rozpoczął występy estradowe w 1961 roku na scenie Młodzieżowego Domu Kultury na Kole w Warszawie, prezentując rock’n’rollowe przeboje z zespołem jazzowym Jurka Galińskiego.

W 1962 roku obok Wojtka Gąssowskiego reprezentował Warszawę na pionierskim Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie zorganizowanym przez zespół Czerwono-Czarni..

Następnie w Klubie Stodoła współpracował z grupą Tajfuny, a w 1964 roku z formacją Chochoły zaprezentował na II Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu dwa przeboje; „Niewinny złodziej” i „ Dlaczego Karolina”.

Pod koniec lat 80. Miks zajął się organizowaniem imprez muzycznych.
W klubie Stodoła i Centrum Łowicka odbyło się szereg imprez wspomnieniowych przypominających muzyków i rock’n’rolla lat 60. ze środowiska związanego ze Stodołą i Mokotowem (VIII edycji imprezy Mokotów Old Rock’n’Roll Meeting).

W 2000 roku Miks założył zespół Zielono-Czarni, a w 2003 roku reaktywował grupę Dylemat – z powodzeniem występując na estradach całej Polski. W ostatnich latach współpracował z wielkimi gwiazdami polskiej estrady: Mirą Kubasińską i Katarzyną Sobczyk.

Piotr Miks jest producentem wydanych płyt; Warszawski Rock’n’Roll lat 60., Zielono-Czarni i Mira Kubasińska – „Z nami rock’n’roll” . Najnowsza płyta: Ewa Skrzypek/Piotr Miks – „Ogień to my” zostanie wydana w najbliższych tygodniach przez Polskie Nagrania.


Partnerami organizacyjnymi są Centrum Łowicka, Klub Stara Stodoła i Klub Dobrej Muzyki.

Sponsorzy: STOART i STOMUR. Patronat medialny: Radio dla Ciebie, Południe, JAZZ FORUM.

Zapraszamy serdecznie na tę imprezę podczas, której będzie można zobaczyć muzyków rzadko pojawiających się na warszawskiej scenie rockowej i posłuchać starego, dobrego rock’n’rolla.

Bilety można nabywać w kasie klubu Stodoła.

  

 

 




  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm