Aktualności
Mumuki Tango Quartet



SCENA JAZZOWNIA – BISTRO WARSZAWA

Grzegorz Gałuszka



Pod taka nazwą działa teraz klub-restauracja na Rynku Starego Miasta w Warszawie, znana wcześniej jako „Jazzownia Liberalna”, gdzie na przestrzeni ostatnich czterech lat odbyło się ok. 400 koncertów. Najbliższy koncert w niedzielę 11 marca – Mumuki Tango Quartet.

Scena Jazzownia – Bistro Warszawa
Rynek Starego Miasta
róg ul. Jezuicka 1/3
www.jazzownia.pl

PROGRAM  KONCERTÓW
Marzec 2012

11.03.2012 g 19.30 (niedziela)
MUMUKI Tango Quintet
wstęp 10zł ulg, 15zł

18.03.2012 g 19.30 (niedziela)
Economical
wstęp 15zł

24.03.2012 g 19.30 (sobota)
John James i Soul Brothers
wstęp 30zł

25.03.2012 g 19.30 (niedziela)
Wierba & Schmidt Quintet feat. Benjamin Drazen (NYC)
wstęp 20zł

 

MUMUKI Tango Quintet
Mikołaj Stolarski - akordeon
Kaja Nowak - skrzypce
Jacek Siemiątkowski - gitara
Michał Wiśniowski - kontrabas
Łukasz Chrzęszczyk - fortepian

Mumuki Tango Quintet stworzyła piątka studentów warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, których połączyła fascynacja Tango Nuevo, stylem muzycznym stworzonym w latach pięćdziesiątych XX wieku przez Astora Piazzollę. Łącząc techniki charakterystyczne dla klasycznej kompozycji, tradycję argentyńskiego folkloru i jazzującą harmonikę, kompozytor ten stworzył jedyną w swoim rodzaju fuzję, w wyjątkowy sposób godząc niezwykle emocjonalną, obsesyjnie intensywną melodykę i taneczną, improwizacyjną energetykę ze specyficzną dla tanga nutą melancholii. Muzyka ta, będąc syntezą niemal przeciwstawnych muzycznych światów, od ostatnich dekad ubiegłego stulecia zyskała ogromną popularność na całym świecie, swoją atrakcyjnością zapewniając Piazzolli miano najczęściej wykonywanego kompozytora XXI wieku.

Mumuki Tango Quintet jest dokładnym odtworzeniem składu, w którym Piazzolla wykonywał swoje dzieła, często instrumentowane później również na dziesiątki innych sposobów. Efektem zderzenia tak zróżnicowanego instrumentarium jest praktycznie niewyczerpana ilość możliwych do uzyskania brzmień, co w połączeniu z zastosowaniem niekonwencjonalnych sposobów artykulacji i wykorzystaniem perkusyjnych możliwości kontrabasu, fortepianu czy skrzypiec tworzy zupełnie unikatowy świat dźwięku.

Economical
Juliusz Kamil - wokal, fortepian, gitara
Michał Konior - gitara

EconomicalL to niezwykły projekt muzyczny łączący piękno ballad rockowych (i nie tylko) z akustycznymi aranżacjami w formacie „unplugged”. Współtworzą go muzycy rockowej grupy BLiSS:

Juliusz Kamil –  wybitny wokalista, charyzmatyczny lider, grający również na
fortepianie i gitarze akustycznej. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, twórca zespołów Funk Machine, GandahaR i BLiSS, laureat „Szansy na Sukces”, przez lata związany z zespołem Maryli Rodowicz. Jego oryginalne interpretacje polskich i światowych utworów czynią z koncertów Economical niezwykły spektakl urzekający magią samej muzyki w znakomitym wykonaniu.

Michał Konior – uznany gitarzysta śląski, przez lata lider funk-rockowej
formacji Mleko, z Juliuszem Kamilem współtworzy GandahaR i BLiSS.
Współpracował min. z Mietkiem Szcześniakiem, Ewą Bem, Leszkiem Możdżerem i teatrem Buffo w Warszawie. Wypracował swoje unikalne brzmienie czyniące go jednym z najbardziej charakterystycznych polskich wirtuozów gitary.

W repertuarze ECONOMICAL usłyszeć można kompozycje takich artystów jak: Sting, U2, The Doors, Stanisław Sojka, Dido, Prince, Andrzej Zaucha, Jimi
Hendrix, Genesis czy Depeche Mode. Usłyszymy także autorskie kompozycje
Juliusza Kamila.

John James i SoulBrothers
John James - wokal
Jacek Winkel - keyboard
Olaf WĘGIER - saksofon
Phillip Mozul - perkusja
Lukasz Belcyr - gitara
Kuba Wilk Bobas - bas

SoulBrothers są zespołem o unikalnym stylu zarówno na scenie jaki i w swojej produkcji muzycznej. Znani są z kombinacji łączących w sobie jazz, neo-soul, r’n’b, afro i funk, dostarczając swoim słuchaczom niepowtarzalne brzmienie i styl.

John Egwu-James aka John James – lider zespołu, artysta muzyki soul i RnB. Jest wokalistą i producentem, pisze także teksty piosenek. John James przez lata jako młody piosenkarz śpiewał muzykę gospel w kościołach i wielu innych miejscach, lecz kontynuował z tą samą energią eksplorowanie innych gatunków i obliczy muzyki.

John James od kilku lat mieszka w Polsce. Przyjechał do Polski w 2007 roku jako student i ukończył tu Zarządzanie w biznesie. Po ukończeniu studiów założył własną firmę nagrań w Polsce Jack & John Records.

Współpracuje z wieloma artystami i producentami takimi jak Cory Campbell, Jacek Winkiel, Nick Sinckler, Marcin Górny, Maciej Kociński, Marcin Sucharski, Kasia Rościńska aka “K8”, Piotr Żaczek, Robert Luty, Ewa Bem, Natalia Kukulska, TGD, Mietek Szcześniak, Krzysztof Antkowiak, Natalia Niemen, Konin Gospel Choir, Gospel Joy, etc. W 2011 roku wziął także  udział w polskiej edycji programu „X Factor” zdobywając tym rozgłos i wielu fanów. Obecnie pracuje nad wydaniem swojej płyty.


Wierba & Schmidt Quintet feat. Benjamin Drazen

Piotr Schmidt - trąbka, flugelhorn
Benjamin Drazen - saksofon altowy
Michał Wierba - klawisze
Michał Kapczuk - kontrabas
Sebastian Kuchczyński - perkusja

Wierba & Schmidt Quintet, wg ankiety Jazz Top magazynu Jazz Forum – jeden z najlepszych zespołów mainstreamowych w Polsce. Przez sześc lat swojej działalności zdobył uznanie i sławę wygrywając wszystkie najważniejsze konkursy jazzowe w kraju oraz prestiżowy Getxo Jazz Festival w Hiszpanii, gdzie grupa otrzymała również Nagrodę Publiczności, a Piotr Schmidt nagrodę dla najlepszego solisty. Zespół wydał też cztery wysoko notowane i doceniane płyty w tym ostatnią (The Mole People) z gwiazdą polskiego saksofonu tenorowego, Piotrem Baronem. Premiera tej płyty odbyła się w styczniu 2012 i koncert z Benjaminem Drazenem będzie po części
promował tę płytę.

Rewelacja nowojorskiej sceny jazzowej, saksofonista altowy – Benjamin Drazen, znany ze współpracy z gigantami światowego jazzu, takimi jak Rashied Ali, George Garzone czy Gene Jackson zabierze Cię wraz z Kwintetem Wierby i Schmidta w niezwykłą i pasjonującą podróż, którą będziesz długo wspominał.

Jedyny taki koncert w Warszawie.

Scena Jazzownia – Bistro Warszawa
Rynek Starego Miasta
róg ul. Jezuicka 1/3
www.jazzownia.pl


 




  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm