Aktualności
fot. Nathan Weber

1. London Brew
2. London Brew Pt.2 - Trainlines
3. Miles Chases New Voodoo in the Church
4. Nu Sha Ni Sha Nu Oss Ra
5. It’s One of These
6. Bassics
7. Mor Ning Prayers
8. Raven Flies Low 

Sensacyjny London BrewProjekt płytowy London Brew został zainspirowany albumem Milesa Davisa „Bitches Brew” z 1969 roku. Wydany nakładem Concord Jazz jako zestaw 2LP, 2CD i cyfrowo 31 marca 2023 roku.

London Brew utworzyli najbardziej innowacyjni muzycy XXI wieku, zebrani przez producenta i gitarzystę Martina Terefe oraz producenta wykonawczego Bruce’a Lampcov. W projekcie udział wzięli m.in. Benji B, Theon Cross, Nubya Garcia, Shabaka Hutchings, Dave Okumu, Tom Skinner. Materiał został nagrany podczas pandemii, w grudniu 2020 roku, w Paul Epworth’s Church Studios w Londynie.

Zapowiedzią albumu jest singiel „Miles Chases New Voodoo in the Church”, o którym Nubya Garcia mówi: „ten singiel jest naszą interpretacją ody Milesa Davisa do Jimiego Hendrixa („Miles Runs the Voodoo Down”).  Zawsze byłam bardzo zainspirowana twórczymi umysłami zarówno Milesa jak i Jimiego.... Obaj wytyczali własne ścieżki, co jest czymś, do czego dążyłam w mojej karierze. Już od jakiegoś czasu eksperymentuję ze swoją muzyką, dlatego udział w tym projekcie jednocześnie hołdującym dziedzictwu Milesa był radością zarówno twórczą, jak i osobistą”.

Posłuchaj „Miles Chases New Voodoo in the Church” tutaj:To, co zaczęło się jako plan występu na żywo w Barbican z okazji 50. rocznicy Bitches Brew na początku 2020 roku (wydarzenie, niestety zostało odwołane przez pandemię) ostatecznie przerodziło się w coś znacznie większego. London Brew nie jest jedynie hołdem dla ikony współczesnej muzyki, ale także  fragmentem muzycznej historii Londynu uchwyconym na krążkach CD. Jak pisze Lampcov w notatkach do albumu, „London Brew jest również inspirowany... Londynem. Miastem, ludźmi, jego kreatywnością i zmaganiami….”.

Osiem utworów na  „London Brew” to inteligentna i swobodna wizja muzyków, połączonych wspólną improwizacją. „Przez wszystkie moje lata nagrywania nigdy nie byłem zaangażowany w proces improwizacji na taką skalę” – mówi Dave Okumu z The Invisible.

Theon Cross podkreśla, że „możliwość grania z grupą ludzi (pod koniec roku naznaczonego pandemią) z tak swobodnym podejściem do muzyki była poruszającym doświadczeniem”,

Shabaka Hutchings dodaje: „Dla mnie, tym właśnie jest Bitches Brew. To grupa muzyków tworzących muzykę z miłości do niej. Tworzą coś, co wyraża jedność i ruch. Oto, czym jest życie... Nie ma nic bardziej żywego niż to. To właśnie Bitches Brew”.

London Brew:
Benji B - konsola DJ,
Raven Bush - skrzypce, elektronika
Theon Cross - tuba
Nubya Garcia - saksofon, flet
Tom Herbert - gitara basowa, kontrabas
Shabaka Hutchings - saksofon, instrumenty dęte drewniane
Nikolaj Torp Larsen - syntezatory, melodica
Dave Okumu - gitara
Nick Ramm - fortepian, syntezatory
Dan See - perkusja, instrumenty perkusyjne
Tom Skinner - perkusja, instrumenty perkusyjne
Martin Terefe - gitara, elektronika

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm