Aktualności

Brad Mehldau
29.06.2024, 20:00
Filharmonia Krakowska

Christian Sands Trio
12.07.2024, 20:00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

José James
15.07.2024, 20:00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Lizz Wright
18.07.2024, 20:00
Kino Kijów

Stacey Kent
20.07.2024, 20:00
Kino Kijów

Biletyticketmaster.pl/artist/summer-jazz-festival-krakow

Rezerwacje i zamówienia pamiątkowych biletów można składać w biurze festiwalu (ul. Karmelicka 52/1 w Krakowie, tel. +48 12 357 69 22).

Summer Jazz Festival Kraków 2024Brad Mehldau, Christian Sands, José James, Lizz Wright i Stacey Kent wśród gwiazd festiwalu.

29. edycję Summer Jazz Festival Kraków otworzy Brad Mehldau – Amerykanin uznawany obecnie za najbardziej wpływowego innowatora i improwizatora fortepianowego świata jazzu. Wystąpi z solowym recitalem w Filharmonii Krakowskiej w sobotę 29 czerwca, co będzie stanowiło prolog ponad dwumiesięcznego festiwalu.

To jeden z najbardziej lirycznych i intymnych głosów współczesnego fortepianu jazzowego. Jego gra ucieleśnia esencję jazzowej eksploracji, klasycznego romantyzmu i popowego uroku. Uznanie krytyków zdobył jako lider zespołów oraz za współpracę z Patem Methenym, Renee Fleming i Joshuą Redmanem. Mehldau zdobywa podziw zarówno jazzowych purystów, jak i entuzjastów nowoczesnego jazzu. Jego wyprawy w kierunku łączenia stylów muzycznych, zarówno w trio, jak i solo, zaowocowały genialnymi przeróbkami piosenek współczesnych autorów piosenek, takich jak The Beatles, Cole Porter, George Gershwin, Radiohead, Paul Simon i Nick Drake oraz stale rozwijającym się katalogiem oryginalnych kompozycji.

12 lipca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zagra ze swoim triem kolejny as pianistyki jazzowej – Christian Sands – pianista o fenomenalnej technice i niespotykanej muzykalności. Pomimo młodego wieku (34 lata) Sands zdążył już cieszyć się niezwykłą karierą, koncertując i nagrywając przez wiele lat z Inside Straight i Trio Christiana McBride’a, a także współpracując z takimi artystami jak m.in. Gregory Porter, Geri Allen, Esperanza Spalding.

W lipcu na festiwalu usłyszymy też wokalistę José Jamesa (15 lipca) w Muzeum Manggha oraz wokalistki Lizz Wright (18 lipca) i Stacey Kent (20 lipca), które wystąpią w Kinie Kijów.

Witold Wnuk, dyrektor festiwalu, zapewnia, że lista gwiazd na festiwalu będzie znacznie dłuższa. Tradycyjna Niedziela Nowoorleańska odbędzie się w tym roku 7 lipca. Nie zabraknie też cyklu Solo Piano Week oraz codziennych lipcowych koncertów w Piwnicy pod Baranami i Harris Piano Jazz Bar. Ukoronowaniem imprezy będzie druga odsłona Kraków Spiritual Music Days na przełomie sierpnia i września. Łącznie festiwal zaprezentuje sto kilkadziesiąt koncertów.
  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm