Aktualności

Harmonogram trasy:
3.02.2019 - Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej, Łódź
4.02.2019 - Miasto Ogrodów, Katowice
5.02.2019 - Sala Koncertowa Radia Wrocław, Wrocław
6.02.2019 - Aula Artis, Poznań
7.02.2019 - Stary Maneż, Gdańsk
8.02.2019 - Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Bilety na koncerty dostępne są pod linkiem goingapp oraz w salonach Empik. Tylko do końca roku wejściówki dostępne są w promocyjnej cenie 30 zł.





Trasa! Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra



6 koncertów na początku lutego. Łódź, Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk,  Warszawa  

W sześciu miastach w lutym przyszłego roku usłyszymy na żywo materiał z wydanego niedawno albumu „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”. Pianista i kompozytor jazzowy, Paweł Kaczmarczyk, w trasę ruszy nie tylko ze swoim kwartetem, lecz także ze światowej sławy mistrzem instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu oraz pięcioosobową sekcją dętą.

Płyta „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” to wielowymiarowe połączenie jazzu, muzyki klasycznej, folku i elektroniki powstałe w wyniku inspiracji „Albumem tatrzańskie” Ignacego Jana Paderewskiego. Jest to już szóste wydawnictwo uznanego pianisty i kompozytora, Pawła Kaczmarczyka, który na koncie ma m.in. nominację do Fryderyka, nagrodę Mateusza Trójki Polskiego Radia czy sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”.

Album „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” ukazał się 20 listopada, a premierze towarzyszyło kilka koncertów. Wszystkie odbyły się przy pełnych salach i gromkich owacjach, a na występ w Krakowie biletów nie było już na tydzień przed startem wydarzenia. Koncerty Kaczmarczyka cieszą ogromnym zainteresowaniem, dlatego też artysta pojawi się w aż sześciu miastach.

W nagraniu płyty wzięło udział aż 21 muzyków i skład koncertowy także będzie imponujący. Na scenie – oprócz Pawła Kaczmarczyka – zobaczymy także plejadę fantastycznych muzyków: jednego z najlepszych kontrabasistów jazzowych, Michała Barańskiego; dwukrotnego zdobywcę tytułu Perkusisty Roku, Tomka Torresa oraz cenionego producenta muzycznego, Wojciecha Długosza, znanego także jako Mr Krime. Koncerty „Tatry” uświetni także wyjątkowy artysta z Nowego Jorku – Mino Cinelu. To mistrz instrumentów perkusyjnych i laureat dwóch nagród Grammy, który współpracował z takimi postaciami, jak Miles Davis, Herbie Hancock, Stevie Wonder czy Sting.

To wciąż jednak nie wszystko, bo u boku wymienionych artystów stanie także Polish Brass Quintet, czyli crème de la crème polskich orkiestr symfonicznych. Jest tu pierwszy trębacz Sinfonietta Cracovia, Jakub Waszczeniuk; solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Ostap Popovych (trąbka); pierwszy waltornista Orkiestry Sinfonia Varsovia, Henryk Kowalewicz; pierwszy puzonista NOSPR – Tomasz Hajda oraz solista Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu – Krzysztof Mucha (tuba).

Producentem albumu i koncertów jest Fundacja Idea Sztuki. Partnerami trasy są PKN ORLEN i Vistula. Koproducentem albumu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a płyta została dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej na http://tatra.pawelkaczmarczyk.com.

Paweł Kaczmarczyk to koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał pięć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.:

– nominację do Fryderyka
– sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”
– pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani
– Mateusza Trójki Polskiego Radia
– Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej

Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się̨ jednoznacznym określeniom. „Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty.” – Paweł Kaczmarczyk.






  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm