Aktualności

Jazz & More MOXO Warsaw Festival
MOXO Restaurant & Club
Fabryka Norblina
Warszawa
www.moxo.pl

Program luty-marzec 2024

Za nami
04.02 - Andrzej Jagodziński Trio
05.02 - Richard Bona
11.02 - Przeboje Filmowe Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza
18.02 – RGG
25.02 - Marita Alban Juarez Quartet

Przed nami:
03.03 - Tribute To Polski Jazz – 14 artystów razem na scenie
www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/tribute-to-polski-jazz
10.03 - EABS
www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/eabs
17.03 - Laboratorium
www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/laboratorium





Tribute to Polski Jazz!



3 marca 14 artystów razem na scenie w hołdzie Polskiemu Jazzowi na Jazz & More MOXO Warsaw Festival.

Ideą „Tribute to...” jest ukazanie wpływu polskich muzyków na rozwój muzyki jazzowej. Młodzi, utalentowani artyści zabierają nas w podróż przez kompozycje polskiego jazzu elektrycznego lat 70. i 80., prezentując je w nowoczesnych aranżacjach. To okazja, którą warto wykorzystać, ponieważ po raz pierwszy na polskiej scenie jazzowej można usłyszeć taką liczbę jazzmanów grających ten unikalny repertuar. A znajdą się w nim utwory takich twórców jak Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana.

Projekt miał swoją premierę podczas pierwszej edycji Mrowna Jazz Festiwal w Grodzisku Mazowieckim. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem publiczności, krytyków i pasjonatów jazzowych. Twórcą i kierownikiem artystycznym projektu jest Tomasz Mądzielewski.

Skład zespołu:

Tomasz Mądzielewski - perkusja
Adam Lemańczyk - instr. klawiszowe
Rafał Łępa - instr. klawiszowe
Daria Kobierecka - wokal
Paweł Biderman - gitara
Jan Wierzbicki - bas, kontrabas
Bartłomiej Pająk - instr. perkusyjne
Ignacy Wendt - trąbka
Radosław Mosurek - trąbka
Jacek Namysłowski - puzon
Szymon Klekowicki - puzon
Jarosław Kaczmarczyk - saksofon, flet
Joaquin Sosa - saksofon
Tomasz Wendt - saksofon

Tomasz Mądzielewski – perkusja
Perkusista i producent muzyczny. Poza czynnym koncertowaniem, znany jest z działalności artystycznej w warszawskich klubach, gdzie tworzy, organizuje i prowadzi wydarzenia muzyczne. Jest współorganizatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu Mrowna Jazz Festiwal w Grodzisku Mazowieckim. Od 2020 roku prowadzi studio nagrań, którego jest założycielem (Łukowa Studio). Współpracował z takimi z wieloma artystami m.in: Nick Sinckler, Mrozu, Sound’n’Grace, Kasia Moś, Ania Szarmach, Anna Serafińska, Anna Karwan, Grażyna Łobaszewska, Monika Borzym, Georgina Tarasiuk, Leszek Możdżer, Wojtek Pilichowski.

Adam Lemańczyk – instr. klawiszowe
Pianista, klawiszowiec, aktywny muzyk sesyjny zarówno sceny rozrywkowej jak i jazzowej. Współpracuje na stałe m. in. z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: BIBOBIT, Mietek Szcześniak, Krzysztof Iwaneczko. Na co dzień jest wykładowcą fortepianu jazzowego oraz akompaniatorem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Rafał Łępa – instr. klawiszowe
Pianista, klawiszowiec, producent, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował m.in. z Marcinem Sójką, zespołem Zakopower, Alchemik Big Band, orkiestrą Daniela Nosewicza, Justyną Steczkowską, Margaret, Grzegorzem Hyżym, Ewą Bem, Anią Karwan, Kasią Dereń, trębaczem Garym Guthmanem.

Daria Kobierecka – wokal
Wokalistka, ukończyła studia licencjackie z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku Wokalistyka Jazzowa oraz Prowadzenie Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej. Na stałe współpracuje z zespołem Gimlet Jazz Band, Sanah, Sienna Gospel Choir, Camerata Mazovia. Aktualnie pracuje nad wydaniem autorskiego, debiutanckiego albumu

Paweł Biderman – gitara
Gitarzysta, aranżer, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu przy ZPSM IIst. W Warszawie przy ul. Bednarskiej a także Pedagogiki UW. Współpracuje z Konglomerat Big Bandem prowadzonym przez Nikolę Kołodziejczyka, chórem Sound’n’Grace, Reni Jusis, Haliną Frąckowiak. Występował z Johnem Scofieldem, Johnem Medeskim, Renatą Przemyk i wieloma innymi.

Jan Wierzbicki – kontrabas
Absolwent klasy kontrabasu jazzowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Współpracował z artystami takimi jak: Ewa Bem, Adam Makowicz, Michał Urbaniak, Grzegorz Piotrowski. Uczestniczył również w warsztatach i klinikach prowadzonych przez muzyków takich jak Mike Stern, Hadrien Feraud, Ari Roland, Kevin Harris, Carlos Averhoff, Manuel Valera, Piotr Żaczek.

Bartłomiej Pająk - instr. perkusyjne
Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz studia licencjackie na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował z takimi zespołami jak: Męskie Granie Orkiestra, Kamil Bednarek, Mesajah, Grubson, Margaret, Nick Sinckler. Jest współzałożycielem grupy perkusyjnej Beats Beasts.

Ignacy Wendt – trąbka
Studiuje na Uniwersytecie muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale jazzu. Absolwent szkoły muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Pochodzi z muzycznej rodziny, ojciec Adam i brat Tomasz są saksofonistami. Występował z największymi artystami polskiej sceny jazzowej, laureat konkursu o Złotą tarkę w 2022 roku.

Radosław Mosurek – trąbka
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Krakowie, stypendysta University of Louisville w Kentucky. Lider i założyciel kwartetu jazzowego „Ostaniec”. Współpracuje z wieloma zespołami, między innymi z: Kwiat Jabłoni, Kraków Street Band, Alchemik Big-Band, Wojtek Pilichowski. Hobbistycznie prowadzi studio MosArt, w którym produkuje muzykę oraz eksperymentalnie konstruuje elektroniczne trąbki EVI MIDI.

Jacek Namysłowski – puzon
Czołowy polski puzonista jazzowy i sekcyjny, kompozytor, aranżer. Absolwent AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach.Nominowany do nagrody Fryderyk 2015, w dwóch kategoriach. Pedagog, instruktor warsztatów, klas mistrzowskich, wykłada klasę puzonu jazzowego oraz prowadzi BigBand w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, a także w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. W 2023 roku ukazał się jego drugi album – „Kalatówki ‘22”.

Szymon Klekowicki – puzon
Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wykładowca w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. Współpracował z artystami takimi jak: Jamie Cullum, Ron Carter, Jason Moran, Marvin Sewell, Grzegorz Nagórski, Wiesław Pieregorólka, Lora Szafran, Dorota Miśkiewicz, Ania Rusowicz, Kasia Sienkiewicz, Wojtek Pilichowski, The Dumplings, Sanah, Roksana Węgiel, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Alicja Węgorzewska, Wojciech Cugowski, Izabela Trojanowska, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Czarno - Czarni, Big Cyc, Kraków Street Band, Łobuzy Lachersi.

Jarosław Kaczmarczyk – saksofon, flet
Swoje umiejętności szkolił na wydziałach klasycznych oraz jazzowych Akademii Muzycznych w Katowicach oraz Krakowie. Współpracował z takimi artystami jak Wojtek Pilichowski, Marcin Wyrostek, Marika, Nick Sinckler, Stanley Breckenridge, GRUBSON, Michał Salamon, Staszek Plewniak, Janusz Muniak, Wojciech Groborz. Grał pod batutą Krzysztofa Pendereckiego, Antoniego Wita czy Piotra Sułkowskiego.

Joaquin Sosa – saksofon
Nagradzany kubański muzyk jazzowy, który gra na klarnecie, saksofonie tenorowym i flugelhornie. Występował na różnych festiwalach jazzowych na Kubie, Barbadosie, w Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Polsce. W 2019 roku Joaquin nagrał swoją pierwszą płytę jazzową „Caminando”, która zawiera jego własne kompozycje. W 2022 r. zdobył prestiżową Nagrodę im. Janusza Muniaka.

Tomasz Wendt – saksofon
Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu otrzymując jednocześnie nagrodę Dyplom Roku 2014. Obronił tytuł doktora na wrocławskiej Akademii Muzycznej, gdzie obecnie jest wykładowcą. Pierwsza autorska płyta saksofonisty Tomasz Wendt Trio & Atom String Quartet „Behind the Strings” (2016) otrzymała nagrodę Fryderyk 2017 w kategorii Jazzowego Debiutu Fonograficznego. W marcu 2023 roku na rynku muzycznym pojawił się trzeci autorski album artysty: „Daily Things”.





  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm