Aktualności
Wiosna Jazzowa Zakopane 2021W sobotę 1 maja o 20.30 w Programie 1 PR transmisja koncertu z Zakopanego: Janusz Szrom „Andrzej Zaucha – Songbook”.

Koncert, na którym wokaliście Januszowi Szromowi towarzyszyć będą Paweł Perliński - p, Andrzej Łukasik - b i Marcin Jahr – dr, odbędzie się w ramach 17. Wiosny Jazzowej Zakopane/United Europe Jazz Festival. Wystąpi również zespół Harmony Trejo.

Brzmienie Harmony Trejo wywodzi się z fascynacji muzyką etno i jazzem oraz z unikatowej syntezy tych dwóch pozornie odmiennych „muzycznych światów”. W skład zespołu wchodzi akordeonista, gitarzysta i kontrabasista (zakopiańczyk, góral i wrocławianin). Hubicki, Cisło, Hojnacki.

Nasz czołowy wokalista jazzowy Janusz Szrom prezentuje w swoim programie utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy, ułożone chronologicznie, czyli według dat ich nagrywania.  Taki porządek utworów znakomicie naświetla drogę artystyczną Andrzeja Zauchy. Oprócz znanych przebojów „Byłaś serca biciem” , „C’est la vie”, „Siódmy rok” usłyszymy wiele innych, często zapomnianych utworów, które leżakowały na archiwalnych półkach ponad trzy dekady, a po latach będą przeżywały swoją kolejną premierę, ale już w jazzowej odsłonie. Janusz Szrom, wspaniały wokalista i główny inicjator projektu, jest także autorem opracowania nutowego wszystkich utworów wykonywanych przez Andrzeja Zauchę, które to opracowanie ukaże się wkrótce w formie książkowej.


Janusz Szrom, fot. Michał Bałdyś

Streaming obu koncertów w sieci dostępny będzie dla słuchaczy na FB wydarzenia, FB Miasta Zakopane oraz na portalu Zakopane.pl. Dzięki kompleksowej obsłudze medialnej ze strony Polskiego Radia, projektu „Andrzej Zaucha – Songbook” wysłuchać będzie można w sobotę 1 maja o godz. 20.30 na ogólnopolskiej antenie radiowej „Jedynki”. Rejestrowany „na żywo” koncert dostępny będzie również na portalu Polskiego Radia i w mediach społecznościowych Programu Pierwszego Polskiego Radia.

W Zakopanem już od soboty 24 kwietnia rozbrzmiewa muzyka jazzowa na przystankach autobusowych w różnych punktach miasta, gdzie grają zespoły jazzowe nie tylko polskie, ale także z Czech, Słowacji i Węgier.

Atrakcją tegorocznej Wiosny Jazzowej w Zakopanem jest unoszący się od piątku 30 kwietnia nad głowami spacerowiczów muzyczny dron prezentujący standardy jazzowe i zapraszający na sobotnie wydarzenia festiwalowe do Jedynki Polskiego Radia i na media społecznościowe Wiosny Jazzowej oraz Miasta Zakopane.

Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie na stronie festiwalu: https://festiwale.zakopane.pl/wiosna-jazzowa/


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm