Aktualności
Wojtek Mazolewski Quintet - Live SpiritKoncertowy album i winyl „Spirit To All” na tegorocznym Record Store Day. 

„Live Spirit” to rzadkie wydawnictwo koncertowe Kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Grupa słynąca z niezapomnianych koncertów do tej pory nie wypuściła oficjalnego albumu koncertowego. Jedynym dotychczasowym wydawnictwem live tego zespołu jest dostępny jedynie na płycie winylowej album „Polka Live” wydany na RSD w 2021 roku. Trzy lata temu płyta wyprzedała się niemal natychmiast. W tym roku dla kolekcjonerów i fanów spirituals jazzu oraz winylowych brzmień zespół przygotował zapis koncertu z katowickiego klubu Hipnoza. To zapis zespołu „w gazie”. Zespół rozgrzany koncertami i nową muzyką napisaną przez Mazolewskiego odlatuje w nowe rejony, przekraczając kolejne granice. 

W roku 2023 WMQ po odświeżeniu ruszyło w serię rezydencji koncertowych nazwanych „Live Spirit”. Rozpoczęły się one w krakowskiej Alchemii 27 września. Po trzech dniach grania grupa przeniosła się do Katowic i rozpoczęła rezydencje w Klubie Hipnoza. To z tego wieczoru usłyszą państwo utwory na tym krążku. 

„Chcieliśmy zaprezentować nową energię, nową muzykę i nowe podejście do utworów WMQ. Czasy po pandemiczne są bardzo trudne dla kultury i tego rodzaju muzyki oraz zespołów ją rozwijających. Nową formuła chcieliśmy zachować intensywność i żar naszej muzyki, dać słuchaczom satysfakcje oraz impuls kulturze, klubom i instytucjom do kreatywnego i twórczego budowania sceny dla nowej muzyki”.

To wyjątkowe wydawnictwo ukazujące zespół w procesie, grający z nową energią, świeżą, uduchowioną  muzykę. 

Skład:
Wojtek Mazolewski - kontrabas
Piotr Chęcki - saksofon
Oskar Torok - trąbka
Pola Atmańska - fortepian
Tymek Papior - perkusja„Spirit To All” – edycja specjalna albumu łączy w sobie wszystkie utwory z wydania polskiego oraz międzynarodowego. Okładka nowej wersji została zaprojektowana przez Mateusza Holaka i utrzymana w innej kolorystyce. A co najważniejsze to wydanie łączy w sobie utwory z wydania polskiego oraz brytyjskiego.

Skład:
Wojtek Mazolewski – kontrabas, instrumenty perkusyjne
Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy, instrumenty perkusyjne
Oskar Török – trąbka, instrumenty perkusyjne
Joanna Duda – fortepian, instrumenty perkusyjne
Qba Janicki – perkusja, instrumenty perkusyjne

Record Store Day to święto niezależnych sklepów z płytami. Tego dnia, w wybranych sklepach z płytami, będzie można zakupić limitowane i wydane specjalnie na tę okazję płyty artystów z całego świata. Albumy „Live Spirit” i „Spirit To All” wydane z tej okazji, będą dostępne od soboty 20 kwietnia w sklepach biorących udział w RSD. Ich pełną listę można znaleźć na www.recordstoredaypolska.com/sklepy
  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm